Pamatujte, že vaše tělo nejlépe reaguje na trochu zmatku.

Pamatujte, že vaše tělo nejlépe reaguje na trochu zmatku.

Mějte to na paměti, pokud váš klient i nadále pociťuje nepohodlí.

Jaké jsou úvahy o cvičení?

Povzbuďte klienta, aby potvrdil diagnózu u kvalifikovaného lékaře.Omezte aktivitu programu a začleňte další aktivity křížového tréninku (např. plavání, eliptický běh). Cílem je, aby se klient zapojil do činnosti, která nezhoršuje nepohodlí.Navrhněte, aby si klient pořídil obuv, která nabízí maximální podporu.Pravidelně protahujte lýtka a Achillovy šlachy, abyste zvýšili flexibilitu v kloubu nohy a kotníku.Když je klient připraven vrátit se k běhu (nebo předchozí činnosti), začněte a postupujte pomalu.

(Národní instituty zdraví, 2016; Gotlin, 2008)

Tendinopatie 

Co je to? Doslova tendinopatie znamená „onemocnění šlachy“; je to však široký termín používaný k popisu bolesti a citlivosti ve šlachách nebo kolem nich, ke kterým dochází v důsledku nadměrného používání. Může to také znamenat zánět (tendinitida) a mikrotrhliny (tendinóza). Příznaky tohoto stavu mohou připomínat příznaky burzitidy nebo tenisového lokte (viz následující zranění). Příčiny jsou často stejné nebo podobné (např. nesprávné vybavení, špatná technika, opakující se pohyby, nedostatečná doba zotavení).

jak se to léčí? Většinu případů lze léčit domácími terapiemi, jako je odpočinek, led a protizánětlivé léky. V závislosti na závažnosti stavu mohou být vyžadovány nebo navrženy ošetřujícím lékařem jiné terapie.

Jaké jsou úvahy o cvičení a návrhy?

Dejte si pauzu od přitěžující činnosti.Zkontrolujte formu a techniku ​​klienta.Implementujte aktivity křížového školení, abyste předešli opakování.Zdůrazněte správnou rutinu zahřátí a flexibility.Jakmile bolest odezní, pomalu postupujte. V případě, že se bolest vrací, navrhněte klientovi, aby dále sledoval svého ošetřujícího lékaře a fyzioterapeuta.

(Národní zdravotní ústav, 2016)

Tenisový loket

Co je to? Tenisový loket nebo laterální epikondylitida je přetrvávající bolest lokte způsobená nadměrným používáním, jako jsou opakované pohyby používané při raketových sportech nebo určitých povoláních, jako je malování, tesařství nebo vaření. Klienti s tímto stavem si stěžují na pocit pálení na vnějším okraji lokte, který je typicky doprovázen slabým úchopem.

jak se to léčí? Některé případy tenisového lokte vyžadují chirurgický zákrok. Jiné méně závažné případy lze léčit kombinací terapií, včetně posilovacích a ohebných cvičení svalů předloktí, protizánětlivých léků, rovnátek, terapie rázovou vlnou, fyzikální terapie, steroidních injekcí a samozřejmě odpočinku.

Jaké jsou úvahy o cvičení a návrhy?

Podporujte přestávku od sportu nebo činnosti, která přispěla ke stavu. Pokud to souvisí s povoláním, klient může potřebovat použít ortézu nebo vyhledat specifickou léčbu svých symptomů.Když klient může získat plný a bezbolestný rozsah pohybu, začněte posilovací cvičení zaměřené na svaly, které dokážou stabilizovat horní část těla a snížit napětí a napětí v loketním kloubu.Zdůrazněte posilovací a ohebné cviky na extenzory předloktí a zápěstí.Zařaďte některé aktivity křížového tréninku, aby klient neztrácel kondici.Pokud se klient rozhodne vrátit k tenisu (nebo jinému sportu nebo aktivitě), navrhněte mu, aby si nechal posoudit raketu a přilnavost. Zranění jsou často důsledkem nesprávného použití zařízení nebo špatného přizpůsobení.

(Americká akademie ortopedických chirurgů, 2015; Gotlin, 2008)

Chronická zranění nejsou ani zábavná, ani je nelze snadno překonat; avšak se strategickým přístupem podpořeným správným lékařským vedením a správnou tréninkovou technikou mohou vaši klienti dosáhnout svých cílů v oblasti zdraví a kondice. To znamená, že trénink klienta s chronickým zraněním vyžaduje více času a trpělivosti jak ze strany osobního trenéra, tak ze strany klienta. V určitých bodech tréninkového kontinua to může být frustrující, ale klíčem je pracovat na těchto frustracích společně, používat otevřenou a upřímnou obousměrnou komunikaci a pokračovat v konzultacích s lékařem primární péče, fyzioterapeutem nebo atletickým trenérem. Ačkoli není ve vašem rozsahu nebo praxi osobního trenéra léčit nebo rehabilitovat zranění, je však vaším úkolem bezpečně a efektivně aplikovat pokyny pro cvičení, rozpoznat kontraindikace a vědět, kdy se obrátit na kvalifikovanějšího zdravotníka. . Zůstaňte ve svém rozsahu a zůstaňte odhodláni poskytovat kvalitní služby.

Reference

Americká akademie ortopedických chirurgů (2013). Orthoinfo.

Americká akademie ortopedických chirurgů (2012). Orthoinfo.

Gotlin, R.S. (2008). Průvodce sportovními úrazy. Champaign, Ill.: Kinetika člověka.

Národní ústav artritidy a muskuloskeletálních a kožních nemocí (2016). Zdravotní informace.

Státní zdravotní ústav (2016). Národní institut zdraví. Bethesda, Md.: National Institutes of Health.

Pomozte klientům překonat bolest a vrátit se k činnostem, které mají nejraději. Zaregistrujte se nyní do NOVÉHO programu specialistů na ortopedické cvičení ACE! 

Právě nacházíte svou cestu a poté, co jste vyzkoušeli několik skupinových fitness standardů, jste se rozhodli, že Group Fitness tu zůstane (alespoň pro VÁS)! Milujete energii třídy a pozorné oko motivátora/pedagoga/baviče v přední části místnosti. Ale zase chcete víc. Se všemi možnostmi je těžké zjistit, co byste měli zkusit dál. Podívejte se na několik „trendů“ níže. Podívejte se na několik, které si možná budete chtít prohlédnout a skočit do nich, až budete příště v posilovně.

Pilates

Pokud váš zájem leží přímo kolem vaší střední části a užíváte si základní lekce (nebo lekce břicha), může vás zavolat Pilates. Pilates je další „jemná“ lekce (poznámka, neřekl jsem SNADNÉ!), která má nízký (nebo prakticky žádný) dopad, ale je intenzivní úplně jiným způsobem. Zaměřuje se na “power house” (také známý jako vaše jádro) a útočí na oblast trojrozměrným způsobem s různými pozicemi zevnitř ven. Pilates Reformer a další lekce přístrojů (obvykle za poplatek a nastavené podobně jako osobní trénink nebo osobní trénink v malých skupinách) najdete v mnoha klubech a studiích specifických pro Pilates. Obecně doporučuji lidem začít svou cestu zde, aby co nejlépe využili lekce podložek, které jsou nabízeny častěji a obvykle zdarma. I když mohou být hodiny na podložkách dostupnější, vyžaduje to velmi speciální kombinaci instruktora a studenta, abyste pocítili všechny výhody tohoto programu, podobně jako počáteční zpětná vazba, kterou cítíte, když s vybavením teprve začínáte. Pokud najdete lekce Pilates s malým vybavením, bylo by to další skvělé místo, kde začít (použití kouzelných kruhů, míčků a dalších). V těchto lekcích jste obvykle naboso a vodítka se zaměřují na KVALITU, nikoli kvantitu pohybu. Uděláte mnohem méně opakování než na hodině základního nebo silového tréninku. Dámy, noste přiléhavé kalhoty pro co nejpohodlnější zážitek a ujistěte se, že studio poskytuje pohodlné podložky pro cvičení na podlaze, které vám také přispějí k pohodlí.

Kickboxování

Kickbox je stále silný v mnoha zařízeních po celém světě. Samozřejmě, typy lekcí, které najdete, jsou tak rozmanité, jako jsou dlouhé dny. Existují cvičení ovlivněná bojovými uměními (obzvláště populární jsou nyní třídy Mixed Martial Arts nebo MMA), lana kurzy v bagu, kontaktní kickbox a hodiny kickboxu ovlivněné více tancem, které se vyvinuly z hi/low aerobiku. Než se rozhodnete pro nákup, budete si muset položit několik dalších otázek, protože název vám vždy nedává představu o tom, do čeho jdete. Přečtěte si popis a pohovorte si s instruktorem nebo skupinovým fitness manažerem, abyste se dozvěděli více. V závislosti na typu kickboxu, který najdete, můžete zažít hodinu intervalového typu, která kolísá mezi intenzivními kardio koly a méně intenzivními silovými koly, nebo hodinu, která je intenzivní od začátku do konce! Není pochyb o tom, že je to skvělá možnost kardio kondicionování. Vždy je dobré najít ve třídě místo, které poskytuje dobrou viditelnost v zrcadle, abyste mohli posoudit vaši formu. Pokud si nejste jisti, ověřte si u instruktora před nebo po něm tipy na techniku, protože lekce jde rychle. Vyhněte se blokování kloubů (zejména loktů a kolen), fórum pro názory hondrogel když házíte údery nebo kopáte. Kickbox je vysoce energetický a skvělý způsob, jak spálit kalorie, pokud jste připraveni na tuto výzvu!

Barre/Baletní úprava

Barre třídy se objevují všude! Baletní příprava výrazně vzrostla na popularitě po filmu „Černá labuť“ z roku 2010, ačkoli mnoho tříd tohoto žánru existuje po desetiletí. Baletní cvičení je skvělý způsob, jak získat výhody cvičení pilates mimo podložku a trochu se zapotit. Pohyby se zaměří na základní kondici, flexibilitu, stabilitu a mobilitu a často podpoří vnější rotaci, aby se soustředila na nové svaly, na které se v tradičních silových lekcích nezaměřujete. Hodiny barre využívají baletní barre pro práci ve stoje a na podlaze (typicky) a mohou zahrnovat žíněnky a malé vybavení (jako jsou závaží na ruce nebo malé míčky). Existují také lekce jako Balletone®, které nevyžadují vybavení, ale přesto kladou důraz na trénink rovnováhy tím, že spojují baletní kondiční cvičení pro plynulé cvičení, které současně zvyšuje sílu, kardio a flexibilitu. K tomu není potřeba nosit tutu nebo baletky, outfit vhodný na jógu (punčochové kalhoty a top) a bosé nohy většinou postačí. Baletní formáty jsou další možností cvičení s různou intenzitou s nízkým dopadem, vhodnou pro širokou škálu účastníků, která je navržena tak, aby zlepšila sílu, koordinaci, flexibilitu a další.

Mějte na paměti, že chcete-li dosáhnout svých fitness cílů, musíte se jich držet, a jediný způsob, jak zajistit, že budete cvičit, je smíchat to a najít nějaké základní aktivity, které máte rádi! Pamatujte, že vaše tělo nejlépe reaguje na trochu zmatku. Zkuste alespoň jednou za měsíc něco jiného, ​​abyste nejen šokovali své tělo, aby vidělo nové a vylepšené výsledky, ale také abyste zabránili zranění z nadměrného používání. Užívat si!

Většina dospělých ve Spojených státech uvádí, že pravidelně nebo každý den užívá doplněk stravy. Náročné návyky užívání se sčítají a Američané nyní utratí více než 30 miliard dolarů ročně za doplňky stravy. Ale jen proto, že masy utrácejí šílené množství peněz za stále pochybnější produkty, neznamená to, že musíte i VY! Zde je pět důvodů, proč je většina doplňků stravy ztrátou vašeho času a peněz.

1.) Nepotřebujete doplňky

Měli jste někdy přítele, který jí rychlé občerstvení, ale vyvažuje to přidáním dietní sody? Stejně jako dietní soda neruší špatný výběr potravin, doplňky stravy nenahrazují moudrá jídla a svačiny. Jak jejich název napovídá, doplňky mají doplňovat – nikoli nahrazovat – zdravé a zdravé potraviny.

Samozřejmě je jednodušší dát si pilulku, než sestavit vyvážený talíř chudých bílkovinných potravin, čerstvých produktů a celozrnných výrobků. Naprostá většina zdravých dospělých však může – a měla by – získat všechny živiny, které potřebují, pouze z potravy.

Určitě existují okolnosti, kdy je doplněk stravy indikován, ale ty se obvykle týkají léčby diagnostikovaného nedostatku živin. Zde jsou některé situace, kdy může být doplněk užitečný:

Doplňky železa, pokud je diagnostikován nedostatek železaPrenatální vitamíny s kyselinou listovou před a během těhotenstvíVitamin B12 pro vegany a starší dospělé s nízkou hladinou B12Vápník a vitamín D pro osoby s rizikem osteoporózy nebo s níFluorid pro starší kojence žijící v oblastech, kde obecní vodovod není fluoridovánVitamin K v jedné profylaktické dávce pro novorozence k prevenci krváceníOmega-3 mastné kyseliny pro lidi s rizikem srdečního onemocnění, kteří nekonzumují ryby

2.) Některé doplňky mohou způsobit toxicitu

V prostředí, kde je „více“ často vnímáno jako „lepší“, mají spotřebitelé tendenci si myslet, že pokud doplněk poskytuje 100 % jejich potřeb, pak něco, co poskytuje 1000 %, musí být 10krát lepší. Pravda je, že s doplňky to tak nefunguje.

Neexistují žádná data, která by podporovala megadávkování doplňků pro zdravotní výsledky. (Megadávkování je obecně považováno za praxi konzumace 10násobku nebo více doporučeného množství vitaminového nebo minerálního doplňku.) Když se užívají ve vysokých dávkách, některé vitaminové doplňky rozpustné v tucích, jako je vitamin A, mohou způsobit poškození tím, že se nahromadí na toxické hladiny. v těle. A dokonce i vitamíny rozpustné ve vodě (které se při nadměrné konzumaci vylučují močí) mohou mít stále negativní účinky na vaše tělo. Například ve vodě rozpustný vitamín C může způsobit průjem a další gastrointestinální potíže, pokud je konzumován ve vysokých hladinách.

Pokud užíváte vitamínové a/nebo minerální doplňky, je moudré zůstat pod tolerovatelnými horními hladinami příjmu podle Institute of Medicine. Tyto horní úrovně vám říkají maximální denní příjem, který byste měli přijmout, a jsou založeny na dostupných výzkumech.

Doplňky mohou také poškodit lidi, kteří mají určité základní zdravotní stavy nebo kteří na tyto stavy užívají léky na předpis. Například u někoho, kdo užívá přípravek na ředění krve Coumadin, může dojít k vážnému poškození vysokými hladinami vitamínu K, který podporuje srážení krve.

Účinnost zdánlivě zaběhnutých léků může být změněna, pokud se užívají ve spojení s určitými doplňky. Například perorální antikoncepce pro kontrolu porodnosti může být deaktivována, pokud se užívá s doplňkem Třezalka tečkovaná. Třezalka tečkovaná může také interferovat s jinými léky, včetně antidepresiv, a způsobit, že nebudou fungovat tak, jak mají.

Těhotné a kojící ženy by měly být obzvláště opatrné s doplňky stravy, včetně bylinných doplňků. Zatímco užívání prenatálního vitaminu se železem a kyselinou listovou je vždy dobrý nápad během těhotenství, schopnost jiných látek v doplňcích procházet placentou nebo být přenášena mateřským mlékem může představovat hrozbu pro nenarozené dítě nebo kojence. Většina doplňkových produktů nebyla testována na populacích, jako jsou těhotné a kojící ženy nebo kojenci a malé děti, a jednotlivci v těchto skupinách by se měli jejich užívání vyhýbat.

3.) Doplňky nezabraňují nemocem

Ačkoli jsou doplňky stravy často zaměňovány s léky, doplňky nejsou léky. Podle amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) – agentury pověřené dohledem nad průmyslem doplňků stravy – doplňky nejsou určeny k léčbě, diagnostice, zmírňování, prevenci nebo léčbě nemocí.

Pokud si přečtete drobné písmo na lahvičce s doplňky, měli byste najít přesné prohlášení FDA. Výrobci doplňků si však při uvádění těchto produktů na trh dávají velkou volnost, přičemž často naznačují vztah mezi jejich doplňky a konkrétním výsledkem výkonu nebo zdravotním přínosem.

I když existují určitá zdravotní tvrzení, která mohou některé doplňky nést, těchto tvrzení je velmi málo a vztahují se pouze na malý zlomek skutečných doplňků prodávaných každý rok.

Tags: No tags

Comments are closed.