Skoncentruj się na oddechu, zwracając uwagę na każdy wdech i każdy wydech.

Skoncentruj się na oddechu, zwracając uwagę na każdy wdech i każdy wydech.

Zalety coachingu twarzą w twarz

Tradycyjnie coaching zdrowotny odbywa się twarzą w twarz, podobnie jak trening osobisty lub fitness w grupie. Trener zdrowia spotyka się z klientem sam na sam we wcześniej ustalonym miejscu, takim jak siłownia, tradycyjne biuro lub otoczenie korporacyjne.

Korzyści płynące z coachingu twarzą w twarz są podobne do korzyści płynących z rozmowy twarzą w twarz. Trener zdrowia osobiście może doświadczyć całości niewerbalnej komunikacji klienta. Środowisko „twarzą w twarz” ułatwia również coachowi zademonstrowanie swojego wsparcia i zachęty poprzez niewerbalne wskazówki, które odzwierciedlają werbalne afirmacje i komentarze.

Inne korzyści obejmują zdolność do utrzymywania kontaktu wzrokowego, rozwijania silnej więzi osobistej, słyszenia i reagowania na ton głosu drugiej osoby oraz obserwowania mimiki twarzy.

Niewątpliwie istnieją unikalne niuanse komunikacji, które mają miejsce w środowisku osoby do osoby, które mogą zostać zagubione lub niedocenione w wirtualnych formach komunikacji. 

Rozważania dotyczące coachingu twarzą w twarz

Tak jak istnieją korzyści w kontaktach międzyludzkich, istnieją również wady. Po pierwsze, oferowanie usług coachingowych w tym stylu ogranicza Twoją dostępność do określonego obszaru geograficznego, co utrudnia rozwój firmy poza fizycznymi granicami. Po drugie, istnieją określone koszty biznesowe związane z sesjami osobistymi (np. powierzchnia biurowa, czynsz, media i wymagania dotyczące dojazdów). Koszty te zazwyczaj nie są takie same w przypadku środowiska wirtualnego. Co więcej, albo ty – jako trener – albo klient musisz udać się do jakiegoś z góry określonego miejsca docelowego. Pogoda, nieoczekiwane spotkania w pracy, korki i inne przeszkody mogą wymusić anulowanie sesji.

Z perspektywy klienta sesje coachingowe twarzą w twarz mogą być mniej niż pożądane ze względu na chaotyczny harmonogram pracy, niemożność zapewnienia opieki nad dzieckiem, zbyt wiele obowiązków rodzinnych i inne potencjalne wyzwania. Mimo to wszyscy klienci mają inne potrzeby i pragnienia i prawdopodobnie będą skłaniać się ku jednemu stylowi coachingu, a nie innym. Klienci będą również prawdopodobnie wyrażać swoje preferencje dotyczące sesji, gdy będą szukać Twoich usług. Daje to możliwość odpowiedniego ukształtowania platformy coachingowej.

Zalety coachingu online

Trening wirtualny to aktualny i rosnący trend w branży fitness, a specjaliści ds. zdrowia i ćwiczeń fizycznych znajdują nowe sposoby na wykorzystanie mocy technologii, aby wzmocnić swoją działalność i nawiązać kontakt z potencjalnymi konsumentami. Wraz z rozwojem telemedycyny zdalne usługi zdrowotne zaczynają nawet wkradać się w dziedzinę medycyny.

Zalety zdalnego podejścia do coacha to wygoda, minimalne koszty ogólne, wydajność, możliwość łączenia się z klientami spoza regionu geograficznego profesjonalisty oraz minimalny lub zerowy czas podróży ze strony klienta lub trenera zdrowia. Krótko mówiąc, tele-coaching zmienił krajobraz tego, jak wygląda trenowanie klienta fitness.

Coaching wirtualny to ciekawa i realna nisza. Ma potencjał do gwałtownego wzrostu i dotarcia do konsumentów na całym świecie oraz zmiany oblicza branży fitness jako całości.

Uwagi dotyczące coachingu online

Technologia może być mieczem obosiecznym, ponieważ połączyła nas na wiele sposobów i odłączyła w innych. Chociaż coaching wirtualny może dotrzeć do większej liczby konsumentów, możliwe jest również, że jego czasami asynchroniczny charakter może sprawić, że niektórzy konsumenci poczują się mniej związani z innymi, co negatywnie wpłynie na wsparcie społeczne (które jest predyktorem sukcesu).

Ponadto, tak jak komunikacja twarzą w twarz pozwala nam lepiej interpretować i rozumieć niewerbalne sygnały klientów, jest to większe wyzwanie w środowisku wirtualnym. Korzystanie z platform wideo może pomóc złagodzić niektóre z tych problemów, ale być może nie zastąpi w pełni interakcji twarzą w twarz. Wreszcie, różnice w strefach czasowych i rzadkie, ale nie anormalne awarie technologii mogą również utrudniać sukces i skuteczność w wirtualnym środowisku coachingowym.

Podejście hybrydowe

Każdy klient, z którym będziesz się kontaktować, będzie wymagał innego podejścia. Podczas gdy wirtualne szkolenie może być najlepszą praktyką dla pewnej populacji użytkowników, może stanowić barierę dla innych. W tej chwili nie wydaje się, aby istniał model najlepszych praktyk do naśladowania, dlatego określenie najlepszych opcji dla Twojej firmy prawdopodobnie zajmie trochę czasu.

Jeśli interesujesz się wirtualnym szkoleniem lub coachingiem, nie ma reguły, która mówi, że musisz zobowiązać się do jednego formatu, a nie innego. Możesz reklamować się zarówno jako trener osobisty, jak i wirtualny. Na przykład, jeśli masz obecnych klientów, którzy lubią sesje twarzą w twarz, ale prawdopodobnie skorzystaliby z dodatkowych sesji telefonicznych lub wirtualnych, zaoferuj je jako opcje i jako część swojego pakietu usług.

Ponadto, jeśli jesteś profesjonalistą, który jest nieco odizolowany geograficznie lub znajduje się w regionie wiejskim o mniejszej masie krytycznej niż ma to do zaoferowania większe miasto, rozważ rozszerzenie swoich usług na sieć ogólnoświatową, aby pielęgnować szerszy rynek.

Niezależnie od tego, w którą stronę pójdziesz, pamiętaj o ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Wszędzie tam, gdzie odbywa się trening osobisty lub coaching zdrowotny, istnieje kwestia odpowiedzialności, niezależnie od tego, czy jest to dom klienta, lokalny park, internet, studio lub siłownia. Pamiętaj, aby sprawdzić różne dostępne opcje ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a jeśli rozważasz wirtualne szkolenie lub coaching, upewnij się, że wybrana opcja jest wystarczająco wszechstronna, aby objąć tę platformę szkolenia.

Niektórzy klienci rozwijają się dzięki umiejętności łączenia narzędzi technologicznych ze swoimi celami sprawnościowymi i zdrowotnymi. Inni jednak nie reagują dobrze na korzystanie z technologii i wolą metodę twarzą w twarz, papier-ołówek. Każdy ma inne preferencje i style, a specjaliści ds. zdrowia i ćwiczeń fizycznych mają obowiązek odpowiadać na te preferencje na poziomie indywidualnym, aby wspierać sukces i podnosić doświadczenie klienta.

Biorąc pod uwagę wykładniczy wzrost liczby praktykujących jogę w USA, co znalazło odzwierciedlenie w badaniu Yoga in America z 2016 roku, nie jest zaskoczeniem, że jest wielu świeżo wyszkolonych nauczycieli jogi. Jeśli należysz do tej kategorii i chcesz zacząć dzielić się darem jogi z innymi, musisz pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, gdy rozpoczynasz tę ekscytującą nową podróż, którą pamiętam prawie 13 lat temu. Aby zaoferować Ci jak najlepsze wskazówki, poprosiłam doświadczonych edukatorów jogi z całego kraju o podzielenie się swoją mądrością.

1. Zaangażuj się w swoją osobistą praktykę

Aby jak najskuteczniej służyć swoim uczniom, konieczne jest, abyś również pozostał oddanym uczniem jogi. „Kiedy osoby kończą szkołę i zostają zarejestrowanymi nauczycielami jogi, ich koncentracja często się zmienia, gdy zakorzeniają się w nauczaniu i spędzają czas skupiony na przygotowaniu się do tych zajęć”, mówi Jane Bahneman, E-RYT 500, współwłaścicielka Blue Nectar Yoga in Falls. Kościół w Wirginii. „Utrzymywanie regularnej praktyki nie tylko daje możliwość złagodzenia stresu związanego z dynamiką bycia nowym nauczycielem jogi, ale także jest niesamowitą okazją do słuchania wyrafinowanych wskazówek doświadczonych nauczycieli i doświadczania ich przemyślanej kolejności”.

2. Otaczaj się wspaniałymi ludźmi

Jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie umiejętności nauczania jest zanurzenie się w lokalnej społeczności jogi, mówi Erika Faith Calig, E-RYT 500, założycielka Cloud Nine Yoga Schools. „Jako nowy nauczyciel ważne jest, aby się zaangażować i uczęszczać na regularne zajęcia i warsztaty w Twojej okolicy”. Calig podkreśla znaczenie nawiązywania kontaktów z innymi nauczycielami jogi, a także wartość uczenia się od tych, którzy są nieco bardziej doświadczeni w swoim nauczaniu. „Znajdź doświadczonego nauczyciela, który Cię inspiruje i zostań pokornym obserwatorem, spokojnie obserwującym, jak prowadzą zajęcia” – mówi Calig. „Rób notatki na temat sekwencji lub wyróżniających się wskazówek i opracowuj przemyślane pytania dotyczące ich osobistej podróży. Możesz również zaoferować wszelką pomoc, jakiej mogą potrzebować, ponieważ nawiązanie szczerej relacji z tymi nauczycielami może służyć jako drzwi do przyszłych możliwości”.

3. Naprawdę poznaj swoich uczniów

Jako nowy nauczyciel, znalezienie idealnej muzyki i zaplanowanie najlepszej sekwencji z odpowiednimi słowami może być trochę przytłaczające. Ale ważne jest, aby nie tracić z oczu tego, po co naprawdę jesteś, czyli poprowadzić i służyć uczniom na głębszym poziomie. „Widzę wielu nowych nauczycieli, którzy są uwikłani w „wchodzenie we właściwy sposób”, ponieważ odnosi się to do technicznych umiejętności sekwencjonowania i przekazywania sygnałów, które są niezaprzeczalnie ważne”, mówi Bahneman. „Jednak doświadczenie bycia nauczycielem jogi staje się o wiele bogatsze, gdy po prostu przypominamy sobie, dlaczego zajęliśmy to miejsce na pierwszym miejscu, czyli dzielenie się radością jogi i głębokim wpływem, jaki praktyka może mieć na ludzkiego ducha. ” Rozwijanie relacji z uczniami na poziomie osobistym i umożliwienie im postrzegania nas, nauczycieli jako ludzi, ostatecznie tworzy środowisko, które jest przyjazne, akceptujące i prawdziwie transformujące. „Wygląda na to, że im lepiej poznajemy naszych uczniów, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w wspólnej podróży”, mówi Bahneman, „A dla nowego nauczyciela nerwy organicznie się układają i możemy zacząć czuć się bardziej komfortowo będąc naszym autentycznym siebie, gdy w sali do jogi zajmujemy miejsce dla innych”.

4. Oferta zajęć integracyjnych

Claudia Micco, E-RYT 500, główny trener YogaFit i koordynator programu odnowy biologicznej w The Ritz Carlton Spa and Resort w Kapalua, Maui. „Zapewnienie modyfikacji pozwala uczniom dopasować pozę do ich ciała bez próbowania na siłę lub napinania pozycji”. Oprócz dostosowania pozycji, aby zapewnić stabilność w każdej pozie, Micco zaleca również, aby nauczyciele wykorzystywali pozytywny i inkluzywny język, aby stworzyć niezapomniane, wielopoziomowe doświadczenie, które jest zakorzenione w empatii i współczuciu. „Jako nauczyciele koniecznie musimy praktykować ahimsę, czyli niestosowanie przemocy w naszych myślach, działaniach i mowie” — zauważa Micco. „Na zajęciach jogi nie ma miejsca na negatywność”.

5. Zrozum, czego uczysz

Chociaż może być kuszące, aby zacząć natychmiast dzielić się wszystkim, co czytasz i czego się uczysz, doświadczeni nauczyciele jogi ostrzegają nowych nauczycieli przed przyjmowaniem roli eksperta lub nauczaniem rzeczy, których jeszcze dogłębnie nie rozumieją. Stacy McCarthy, E-RYT 500, twórca serii DVD Yoga Body i autorka Transformational Teaching Through Yoga Adjustments sugeruje, abyś zawsze wyprzedzał swoją własną praktykę we wszystkim, co planujesz uczyć na zajęciach, i zawsze rozum, czego i dlaczego stoi za tym, co oferujesz studentom. „Kiedy kończymy szkołę z naszym 200-godzinnym certyfikatem szkolenia nauczyciela jogi, możemy uczyć czegoś w sposób, w jaki nas nauczono, bez pytania i zrozumienia, dlaczego za tym stoi”, mówi McCarthy. „Kiedy rozwijamy naszą osobistą praktykę, zdobywamy doświadczenie w nauczaniu zajęć i kontynuujemy nasze studia osobiste poprzez warsztaty, materiały do ​​czytania i inne przedsięwzięcia, możemy naprawdę zostać nauczycielami i zrozumieć, jak i dlaczego kryje się za tym materiałem. Możemy wówczas zaoferować informacje w sposób, który angażuje uczniów i spotyka ich tam, gdzie się znajdują, jednocześnie zapewniając im bezpieczeństwo oraz zachowując intencję i tradycję nauk”.

Joga ma sposób na uspokojenie układu nerwowego. Poprzez głębokie oddychanie, długie rozciąganie i relaksujące pozycje, joga może pomóc w zapewnieniu dobrego snu w nocy, dzięki czemu poczujesz się wypoczęty i gotowy na nadchodzący dzień.

Ta prosta sekwencja jogi jest łatwa do wykonania tuż przed snem. Zbierz poduszkę lub dwie i znajdź ścianę z niewielką przestrzenią wokół niej. Możesz chcieć włączyć kojącą muzykę, przyciemnić światła i założyć przytulną piżamę przed ćwiczeniem, ponieważ będziesz chciał iść prosto do łóżka, postępując zgodnie z sekwencją.

Zacznij od wygodnego siedzenia na podłodze lub na łóżku.

Oddychanie naprzemienne nozdrza (nadi shodhan pranayama)

Podnieś swoją dominującą rękę i złóż palce wskazujące i środkowe do dłoni. Połóż kciuk na najbliższym nozdrzu i zamknij powietrze. Weź wdech przez drugie nozdrze. Pozostałymi dwoma palcami zamknij otwarte nozdrze i podnieś kciuk z pierwszego nozdrza i zrób wydech. Zrób wdech przez to samo otwarte nozdrze, a następnie zamknij je kciukiem i wydychaj po drugiej stronie. Powtórz tę technikę, zmieniając strony na wydechu przez co najmniej 10 rund, oddychając głęboko z każdym wdechem i wydechem.

Korzyści płynące z oddychania naprzemiennie nozdrzami obejmują przywracanie równowagi pranie, czyli siły życiowej, przynoszenie poczucia spokoju i równowagi w ciele. Stajesz się świadomy swojego oddychania w nowy sposób, skupiając swój umysł na chwili obecnej i z dala od rozproszeń, które mogą powodować niepokój lub niepokój.

Pozycja dziecka (balasana)

Z pozycji siedzącej złóż nogi tak, aby siedzieć na kolanach z czubkami stóp pod sobą. Pochyl się do przodu, aż twoje czoło dotknie ziemi. Dobrym pomysłem jest rozłożenie kolan, aby umożliwić pogłębienie górnej części ciała. Jeśli nie jest to wygodna pozycja, wsuń poduszkę między biodra i łydki, a także podłóż poduszkę pod czoło. Spróbuj znaleźć wygodną pozycję. Twoje ramiona mogą wyciągać się do przodu z dłońmi skierowanymi w dół lub spoczywać wzdłuż ciała z dłońmi skierowanymi do góry.

Zostań tutaj, oddychając głęboko przez kilka minut. Skoncentruj się na oddechu, zwracając uwagę na każdy wdech i każdy wydech. Zauważając długość i jakość każdego oddechu, postaraj się powstrzymać swój umysł od błądzenia. Skieruj oddech na środek i górną część pleców podczas wdechu oraz na dolną część pleców i biodra podczas wydechu.

Skręt na wznak (supta matsyendrasana)

Połóż się na plecach i przyłóż kolana do klatki piersiowej. Delikatnie zacznij opuszczać oba kolana na lewą stronę, starając się utrzymać ramiona przyklejone do ziemi. Skieruj wzrok na prawą stronę. Aby zwiększyć komfort, umieść jedną poduszkę między kolanami, a drugą pod lewym kolanem. Zatrzymaj się tutaj i oddychaj, skupiając się na biodrach i dolnej części pleców. Pozostań tutaj przez 10 do 15 oddechów, a następnie alkotox gemini zmień strony.

Pochylony kąt zwieszenia (supta baddha konasana)

Wciąż leżąc na plecach, postaw stopy na ziemi z ugiętymi kolanami. Rozchyl kolana i zbliż podeszwy stóp. Aby uzyskać dodatkowe wsparcie, umieść jedną poduszkę pod każdym kolanem. Rozluźnij ramiona i szczękę i zamknij oczy. Przyłóż jedną rękę do serca, a drugą do brzucha i pomyśl o oddychaniu od brzucha w górę podczas wdechu i od klatki piersiowej w dół do brzucha podczas wydechu. Oddychaj długo i gładko, jak delikatne fale na brzegu. Zostań tu przed 10-15 oddechami.

Nogi w górę ściany (viparita karani)

Wspomagana inwersja, ta poza pomaga przywrócić przepływ krwi do serca i czasami powoduje tyle relaksu, że zasypiasz właśnie tam. Przynieś poduszkę pod biodra, aby uzyskać lekkie uniesienie.

Tags: No tags

Comments are closed.